Gotowe zestawy kreatywne

Moja pięciolatka obchodziła ostatnio urodziny. Wśród prezentów znalazły się także te kreatywne. Gotowe zestawy kreatywne do tworzenia małych dzieł sztuki. Świetna zabawa dla dzieciaka a przy tym doskonałe rozwiązanie dla zapracowanego rodzica. Mamy po pracy nie zawsze mają czas by kompletować elementy do zabaw plastycznych a takie zestawy zapewniają cały komplecik:)

Na pierwszy ogień poszła toaletka z serii „Zrób to sam”

Zrób to sam - Toaletka z lusterkiemZrób to sam - Toaletka z lusterkiem

Sam zestaw przeznaczony jest dla dziecka w wieku 8 lat i rzeczywiście dla pięciolatki wykonanie wróżki samodzielnie jest raczej nie możliwe. Samo malowanie pudełka i jego ozdabianie nie jest trudne.
W przypadku mojej latorośli, odznaczającej się wysokim wskaźnikiem nadpobudliwości ruchowej taka zabawa uczy cierpliwości.

Malowanie jest fajne, ale czasochłonne a do tego trzeba dokładnie dotrzeć do każdego zagięcia. Uczymy się malować po innej powierzchni niż papier.

malujemy toaletkeA oto nasze dzieło w pełnej krasietoaletka A to nasza sprężysta, rozkraczona wróżkawrozka

Na drugi ogień poszły koraliki. Zabawa doskonaląca sprawność małych paluszków.  Niestety nie zachowałyśmy pudełka, ale nawlekanie było bardzo zajmujące.

Mamuśka stworzyła bransoletkę dla córci.

toaletka A moja latorośl nawlekała

nawlekamy 1nawlekamyAż dziecię stworzyło cudowny naszyjnik dla rodzicielki

naszyjnikNie jest żadną sztuką kupić garść korali i sznureczek a zabawy jest co nie miara. Dodatkowo można postarać się o sznureczki powlekane, które są dużo bardziej wdzięczne do nawlekania, zwłaszcza dla małych rączek.

Udanej zabawy

Mamuśka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *