Magiczny spektakl

Zapomniałam wam napisać, że podczas ostatniej wizyty w stolicy zupełnie przypadkowo przytrafiła nam się magiczna przygoda……

Wycieczka trwała dwa dni. Podróż Pendolinkiem i wizyta w Centrum Naukowym Kopernik zaplanowana była na pierwszy dzień. Drugi dzień miał się sam ułożyć bo mieliśmy czas do obiadu. Pogoda postanowiła nas olać i dosłownie kapało nam na głowy. Młodzież nie wykazywała zainteresowania zwiedzaniem starówki a na wspomnienie Pałacu Kultury wyli, że będzie za wysoko. Wszystko wskazywało na przedpołudniową nudę i nerwy…..

Zakapturzeni, z nosem na kwintę, za karę maszerowała drużyna dynamitów w kierunku wspomnianego Pałacu Kultury, gdy z za rogu wyłoniła się grupa dzieci. Grupa szybko zniknęła a mamuśka detektyw wywęszyła ich w Teatrze Palladium.

20160306_102847

Weszliśmy na zwiady i okazało się, że rzeczywiście tego dnia w teatrze grają przedstawienie dla dzieci. Niestety spektakl w całości był zarezerwowany. Szczęsliwym trafem udało nam się odkupić bilety od Pani, której siostra nie dojechała na przedstawienie.

Spektakl zaskoczył nie tylko dzieci, ale i nas samych. Przedstawienie „Czarodziej”jest pierwszym takim w Polsce fabularnym spektaklem iluzjonistycznym dla Dzieci. Było więc czarodziejskie rozmnażanie przedmiotów a nawet spektakularne rozcinanie kobity na scenie. Iluzja przeplatana była akrobacjami i pięknymi piosenkami.

20160306_103659

Dzieciaki siedziały z otwartymi japami a my zbieraliśmy szczęki z podłogi. Osobiście nie lubię cyrków a tam głownie można spotkać takie dziwy. Było to dla mnie niezapomniane doświadczenie i na pewno będę je długo wspominać. Mam nadzieję, że Dynamity będą je także wspominać.

Młody siedział mężatemu na kolanach i co chwilę ściskał mu rękę. A Dynamitka nie nadążała z zadawaniem pytań.

Tak więc zupełnie przypadkowo mieliśmy bardzo udane przedpołudnie i zamiast warczeć na siebie, odchamialiśmy się pełni zdumienia.

20160306_121909

Gorąco polecam.

Mamuśka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *