Wspomnień czas

Mimo iż od kilku dni mamuśkę targa gorączka i przejmujący ból gardła dziś rano wybraliśmy się na super wystawę.

Dobrze, że skowronki dynamity zapewniają nam budzenie codziennie przed 6:00. Mogliśmy być dzisiaj jednymi z pierwszych odwiedzających wystawę klocków LEGO. Jak widać są dobre strony wstawania z kurami. Uniknęliśmy dzikich tłumów i dzieciaki mogły spokojnie pooglądać wszystkie makiety.

Myśleliśmy wprawdzie że młoda, jako że ma pięć lat, będzie bardziej zainteresowana. Jak zwykle się pomyliliśmy. Dynamitce starczyło niespełna pół godziny na obskoczenie pokrótce wystawy. Miała skubana nadzieję na odwiedzenie sklepu z klockami, choć nikt jej nic nie obiecał.

DSC_0179

Młody był w siódmym niebie. Wszystko oglądał z takim zaciekawieniem i podnieceniem, że nawet mamuśka była wcześniej znudzona:)

lego1Wystawa składa się z kilkudziesięciu makiet zarówno tych z klocków LEGO jak i LEGO DUPLO. Dodatkowo TECHNICS i MINDSTORM. Dla każdego coś miłego. Młoda przykleiła się do gabloty LEGO FRIENDS i prawie lizała szybę 🙂

Mamuśka zakochała się w gigantycznej makiecie Titanica. Co prawda widać było że złożono ją z wielkich bloków ( które też są złożone z małych elementów), ale i tak robi wrażenie.

lego4lego5

W osobnej sali jest kilka makiet poświęconych Gwiezdnym Wojnom i tutaj ślubny wykazywał się wiedzą  na temat statków.

DSC_0185

Dodatkowo jako element wspomnień z dzieciństwa znalazł mężaty model swojego starego Technicsa, który nie jest już w sprzedaży. Pękał z dumy, że posiada model z wystawy.

DSC_0171

Generalnie świetna wystawa, doskonały powrót do wspomnień z dzieciństwa i dobra zabawa. Niektóre makiety są ruchome i posiadają przyciski dostępne dla dzieciaków.

Pomyślałby kto, że oglądanie klocków za szybką będzie nudne. Przeszło mi nawet przez myśl, że dynamity rozniosą wszystko i umrą z nudów. Jak widać wiek nie miał tu znaczenia, każdy cieszył się i podniecał przy innej makiecie.

lego8lego7

Z wystawy wyszliśmy zadowoleni. Nie zorał nas tłum i nie straciliśmy słuchy wśród krzyków.  Poranne odchamianie udane:)

Mamuśka

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *